Geleceğin diyetisyenlerine eğitim!

Türk mutfağının baş tacı bulgurun önemini ve lezzetini gençlere tanıtmak için üniversitelerde eğitim çalışmaları kapsamında öğrencilere bulgur eğitimi verildi.
Kategori: EĞİTİM
Okuma: 2.804 kez
Yayın Tarihi: 02.01.2017 Pazartesi 11:06:52
PAYLAŞ

Medipol Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik öğrencilerine “Buğdayın tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı” konulu iki günlük eğitim düzenleyen,  Duru Bulgur;  protein ve lif kaynağı, besleyici, sağlıklı milli gıdamız bulgurun sofralarda ve beslenme listelerinde daha çok bulundurulmasına dikkat çekti.

Medipol Üniversitesi’nin Haliç ve Kavacık kampüsünde Beslenme ve Diyetetik Bölümleri öğrencilerine verilen eğitimde, bulgurun diğer besinlerle karşılaştırmalı besin değeri ve sağlığa faydaları ayrıntılı olarak anlatıldı.

Beslenme uzmanı ve diyetisyenlerin son zamanlarda beslenme listelerine, sağlıklı, doğal, fiyatı uygun milli yiyeceğimiz bulgur yerine ithal ürünler koyduklarını kaydeden Duru Bulgur Pazarlama Direktörü Ayşe Sarımehmet, ilk kez, geleceğin diyetisyeni gençlere bulgur eğitimi verdiklerini kaydetti.

[ucluhaber]
 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR